41 ROCZNICA NADANIA SZKOLE IMIENIA KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO

09 maja 1983 roku miało miejsce wydarzenie, które szczególnie mocno wpisuje się w bogatą historię naszej szkoły, gdyż wtedy właśnie nastąpiło uroczyste nadanie Szkole Podstawowej w Lipowej imienia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

 Dziś, obchodząc 41 rocznicę tych wydarzeń, oddajemy hołd Patronowi naszej szkoły oraz wspominamy jego życie i twórczość, ponieważ był on był jednym z najwybitniejszych poetów pokolenia wojennego. Urodził się 22 stycznia 1922 roku w Warszawie. Był synem Stanisława, znanego krytyka, i Stefanii z domu Zieleńczyk. W 1939 roku ukończył liceum im. Stefana Batorego. W czasie wojny studiował polonistykę. W 1943r. wstąpił do Harcerskich Grup Szturmowych, stając się jednocześnie członkiem Armii Krajowej. Walczył w powstaniu warszawskim. Poległ 4 sierpnia 1944r.

Rocznica nadania szkole imienia K. K Baczyńskiego to także okazja dla całej społeczności szkolnej, aby przypomnieć sobie, że wartości, którymi nasz Patron kierował się w swoim życiu nadal są aktualne i warto je pielęgnować.