Barbórka – święto wszystkich górników.

Dzieci z klasy 3a i 3b odwiedził wyjątkowy gość- pan Sławomir Kwiatek, górnik ze Śląskiej Kopalni Węgla. Jego wizyta była związana ze zbliżającym się 4 grudnia świętem wszystkich górników i dotyczyła przybliżenia dzieciom trudnego zawodu górnika. Z wielkim skupieniem słuchaliśmy o codziennej pracy w kopalni, sposobach wydobywania węgla dawniej i dziś oraz jego wykorzystaniu w codziennym życiu przez ludzi,  o opiekunie górników Skarbniku i jego legendzie. Ponadto mogliśmy zobaczyć galowy mundur górniczy, pagony, czapkę jak również poznaliśmy co oznaczają poszczególne kolory: czerwony, zielony, biały, biało-czerwony i czarny w  pióropuszu na czapce. Na koniec otrzymaliśmy słodki poczęstunek- cukierki Śląskie Szkloki oraz kolorowankę. Serdecznie dziękujemy za spotkanie i poświęcony dla nas czas.

                                                                                                                       Magdalena Konior- Caputa

Małgorzata Tarnawa