Bezpieczne wakacje. Spotkanie z policjantem – 21.06.2021 r.

W szkole odbyło się spotkanie z panem dzielnicowym – mł. asp. Mateuszem Pezdek. Spotkania zostały podzielone na dwa bloki: dla klas młodszych 1-3 oraz starszych 7-8.

Policjant przypomniał uczniom zasady bezpiecznego zachowania się podczas letniego wypoczynku. Wszyscy utrwalili sobie zasady poruszania się na drodze i właściwego przechodzenia przez jezdnię; zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych; jak bezpiecznie i prawidłowo jeździć rowerem, hulajnogą oraz jak zachować bezpieczeństwo w domu podczas nieobecności rodziców; jak rozważnie korzystać z kąpielisk w okresie wakacji.

Starsze klasy dodatkowo poznały zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Dowiedziały się o zagrożeniach czyhających w sieci oraz  o tym, jak się przed nimi bronić. Zwrócił również uwagę na niebezpieczne gry, jakie można znaleźć w Internecie. Prowadzący spotkanie dokładnie omówił zjawisko cyberprzemocy. Wyjaśnił, dlaczego jest ono tak niebezpieczne – kompromitujące zdjęcia, filmiki, komentarze czy inne materiały docierają w bardzo krótkim czasie do wielu osób i nie sposób nad ich rozpowszechnianiem zapanować. Policjant radził, jak postąpić będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci.

Beata Piecuch