Dzień Nauczyciela

12 października 2012 roku podczas uroczystości Dnia Edukacji Narodowej i ślubowania pierwszej klasy, mali uczniowie tak zakończyli swój występ

…A my wszyscy ślubujemy być dobrymi Polakami…
To słowa, które głęboko zapadły w serca rodzicom oglądającym swoje pociechy i nauczycielom, którzy tyle trudu wkładają w wychowanie i kształcenie młodych pokoleń.
Chcemy wierzyć, że to przesłanie spełni się w przyszłości, choć dzisiaj większość pierwszaków ma dopiero sześć lat.
Możemy z dumą powiedzieć, że nasza szkoła przyjęła w poczet uczniów bardzo sporą grupę sześciolatków i w tym i w ubiegłym roku szkolnym.
Dzieci są bardzo pomysłowe, samodzielne, twórcze, chętne do wszelkiej aktywności, jaką proponuje im szkoła.
Ślubowanie było pierwszą w tym roku okazją, by maluchy mogły zaprezentować swoje umiejętności nabyte przez półtora miesiąca pobytu w szkole.
Śpiewały i recytowały wiersze o tym, jak miło być uczniem, kolegą, przyjacielem.
Popisały się wiedzą o rozsądnym przechodzeniu przez jezdnię, zaciekawiły widzów pieśnią o naszych Beskidach w góralskiej gwarze, przekazały swoją postawą i słowem, że chociaż mają dopiero sześć lub siedem lat – kochają swoją Ojczyznę Polskę.
Należy podkreślić, że podczas godzinnej uroczystości pierwszaki bardzo grzecznie siedziały, słuchały przemówień pana Dyrektora i pana Wójta Gminy, dojrzale zachowały się podczas śpiewania hymnu państwowego i ceremonii pasowania Ich na uczniów Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Lipowej.
Brawa dla pierwszaków!
Zasłużyli na nagrody, które otrzymali od pana Dyrektora, rodziców i świetlicy szkolnej.

mgr Ewa Walaszek-Szymańska