Gminny Turniej Szachowy – 9.11.2015r.

9 listopada odbył się Gminy Turniej Szachowy.

Szachy wbrew pozorom i obiegowym opiniom zawierają wiele elementów wychowawczych. Uczą odwagi i odpowiedzialności za własne decyzje. Młody adept „królewskiej gry” staje się bardziej cierpliwy, wytrwały i w pełni panuje nad sobą. Szachy uczą go pokory gdyż wie, że nie wszystkie jego decyzje są słuszne (w myśl powiedzenia, że nie ma na świecie szachisty który wygrałby wszystkie swoje partie). Dzięki temu obiektywizmowi wzrasta szacunek do przeciwnika i samego siebie a sam potrafi stosować w życiu zasadę „fair play”. Wykształcone w ten sposób cechy umysłu i charakteru objawiają się nie tylko przy szachownicy.

Nasi uczniowie cierpliwie staczali swoje pojedynki, po pierwszej rozgrywce w kategorii chłopców wszystkie szkoły miały po 3 pkt. Jednak w dogrywce sytuacja się już zmieniła. Oto końcowe wyniki:

Kategoria dziewczynek:

1 miejsce SP SŁOTWINA

2 miejsce SP LEŚNA

3 miejsce SP LIPOWA, SP SIENNA

Kategoria chłopców:

1 miejsce SP LEŚNA

2 miejsce SP SŁOTWINA

3 miejsce SP SIENNA

4 miejsce SP LIPOWA