“Kapitał szans”. Rozwój kompetencji kluczowych w Szkole Podstawowej w Lipowej.

Na zajęciach z języka angielskiego w klasie 2a poznajemy nowe i utrwalamy już poznane słownictwo, czytamy teksty w języku angielskim oraz prowadzimy rozmowy w tym języku dotyczące różnorodnej tematyki. Na poniższych zajęciach np. dzieci utrwalały wypowiadanie słów i całych zwrotów  związanych z Unit: Food-jedzenie oraz ich prawidłową pisownię. Każde z nich skonstruowało własne menu z  produktów, które lubi jeść na śniadanie, obiad, deser i kolację. Nie zabrakło również scenek w restauracji utrwalających poznane zwroty Can I have some…, here you are.. I like… my favourite food is…itd.  Następnie, na kolejnym naszym spotkaniu dzieci poznały nazwy składników na pizzę oraz piosenkę Let’s make a pizza! Wspólnie czytaliśmy angielskie przepisy na pizzę,  oglądaliśmy filmy, na których dzieci w języku angielskim prezentują sposób wykonania pizzy. Na koniec każdy indywidualnie czytał w języku angielskim zdania i układał je we właściwej kolejności, by stworzyć swój własny przepis na pizzę – How to make a pizza?

Małgorzata Tarnawa