Kapitał szans. Rozwój kompetencji kluczowych w szkole w Lipowej. Doradztwo zawodowe.

Zajęcia realizowane w ramach doradztwa zawodowego związane są z aktywnym rozwijaniem umiejętności w zakresie Lean Thinking. Ich celem jest poznanie uniwersalnych kompetencji umożliwiających odnalezienie się na dynamicznie rozwijającym się rynku pracy.

Taka formuła zajęć pozwala  doskonalić szereg umiejętności. Uczestnicy wdrażają zasady pracy w zespole,  działają w procesie, analizują wyniki,  podejmują działania doskonalące je, poznają narzędzia i techniki lean i wykorzystują je podczas wykonywania różnych zadań.

Atrakcyjności cotygodniowym spotkaniom dodaje możliwość udziału uczniów w Ogólnopolskim Programie Młody Lean Lider, który prowadzony jest przez Fundację Lean Education. Prace w I etapie związane były z budowaniem tożsamości zespołu i rozegraniem gry symulacyjnej, wymagającej wykorzystania wszystkich talentów, umiejętności i wiedzy uczestników. Dzięki wytrwałej pracy  zespół awansował do rundy półfinałowej.

Małgorzata Stańco