Klasy 7a 8a oraz 8b miały okazję wziąć udział w warsztatach projektu „Droga po szczęście”.

Projekt ten został stworzony przez 4 licealistki z klasy 3AO  ZSME w Żywcu w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z teorii”, w której każdy może zrobić swój własny projekt społeczny, zdobywając przy tym doświadczenie oraz certyfikaty na studia i do pracy.

Głównym celem projektu jest upowszechnianie wiedzy na temat depresji, anoreksji i bulimii, ich możliwych przyczyn powstawania, jak wspierać osobę w chorobie oraz informacje gdzie szukać pomocy.

Podczas warsztatów Ada, Ola, Julka i Marta opowiadały swoje historie związane z tymi zaburzeniami, mówiły o przyczynach, objawach i skutkach anoreksji i bulimii. Przybliżyły uczniom pojęcie ataku paniki i poinstruowały jak sobie z nim radzić. Uczniowie młodszych klas byli bardzo zaangażowani w przygotowane ćwiczenia i zabawy dotyczące samoakceptacji oraz „ideału piękna”.

Opiekun projektu  Magdalena Błachut