Opera – Kraków 8.11.2014 r.

08 listopada 2014 uczniowie z klas szóstych i piątych Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Lipowej udali się na wycieczkę do Krakowa. Był to już kolejny wyjazd dzieci z naszej szkoły zorganizowany w ramach projektu „Edukacja XXI wieku”, który współfinansowany jest przez środki z Europejskiego Funduszu Społecznego.

W Krakowie uczestnicy wycieczki najpierw wybrali się na spacer brzegiem Wisły i podziwiając Wzgórze Wawelskie, dotarli do pomnika Smoka Wawelskiego. Następnie udali sie do Zamku Królewskiego, gdzie zwiedzali Komnaty Reprezentacyjne. Wnętrza zamkowe i związana z nimi historia wywarły na dzieciach ogromne wrażenie. Wszyscy z uwagą słuchali wykładu przewodników.

Kolejnym etapem wycieczki był spacer ulicą Grodzką prowadzącą do Rynku Głównego, gdzie uczniowie podziwiali Sukiennice i Bazylikę Mariacką. Po krótkiej przerwie kontynuowano wędrówkę po Krakowie ulicą Floriańską. Na zakończenie spaceru słynną Drogą Królewską, dzieci zatrzymały się, aby obejrzeć Bramę Floriańską i Barbakan.

Następnie grupa udała się do Opery Krakowskiej. Tam uczniowie obejrzeli wzruszającą i pełną humoru baletową wersję baśni o Kopciuszku.

mgr Małgorzata Stańco