Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem

Wlewajmy w serca ciszę i spokój,
które ofiarowała nam natura.
Mirosława Juchnik
Uwaga Hałas!
HAŁAS jest to dźwięk niepożądany lub szkodliwy dla zdrowia. Obecnie istnieje wszędzie. Atakuje nasze uszy w domu, w szkole. Często towarzyszy nam niestety również w czasie odpoczynku…. Oczywiście wtedy nie odpoczywamy, lecz nie wszyscy o tym wiedzą.
Hałas uszkadza słuch i może doprowadzić do jego utraty. Stwierdzono, że pod wpływem hałasu następuje kurcz drobnych naczyń tętniczych, występują zmiany w funkcjonowaniu układu nerwowego, zmniejsza się funkcja ślinianek i błony śluzowej żołądka, występują zakłócenia wzroku i występuje szybciej zmęczenie. Hałas jest także jedną z zasadniczych przyczyn zbyt wczesnego starzenia się i to aż o 8-12 lat!!!
Uczniowie klasy 6a włączyli się w kampanię naszej szkoły ”Hałas to Twój największy wróg – Walcz z hałasem „. Gabriel Wójtowicz – nasz kolega –wyreżyserował specjalnie dla nas film, który mamy nadzieję zwróci Waszą uwagę na ten problem. Mówimy STOP dla hałasu!

 Anna Jakubiec

Zapraszamy do obejrzenia filmu: