Mistrzostwa Powiatu Klas I-III

W dniu 24 października 2012 roku w Szkole Podstawowej w Lipowej odbyły się Mistrzostwa Powiatu w „Grach i Zabawach Ruchowych” dla klas II i III. Były to historyczne zawody, ponieważ odbyły się po raz pierwszy na terenie Powiatu i Rejonu. W zawodach wzięło udział około 60 dzieci z naszego powiatu. Dzieci bawiły się wspaniale. W sumie wynik nie był najważniejszy, lecz uśmiech i radość dzieci.

Oto wyniki naszej rywalizacji:

kategoria klas II:
I miejsce: Lipowa 45 pkt (na 45 możliwych do zdobycia)
II miejsce: Radziechowy 29 pkt
III miejsce: Pietrzykowice 18 pkt

kategoria klas III:
I miejsce: Lipowa 39 pkt (na 45 możliwych)
II miejsce Radziechowy 35 pkt
III miejsce Pietrzykowice 24 pkt

w klasyfikacji ogólnej:
I miejsce: Lipowa 84 pkt (na 90 możliwych do zdobycia)
II miejsce: Radziechowy 64 pkt
III miejsce: Pietrzykowice 42 pkt

Awans do zawodów wojewódzkich uzyskał zespół ze Szkoły Podstawowej w Lipowej.

Skład drużyny zwycięskiej z Lipowej:
klasa II: Kapała Michał, Kubień Krzysztof, Rus Piotr, Kraus Martyna, Golec Kinga, Migacz Klaudia, Semik Karol, Wisła Karolina
klasa III: Polak Michał, Kubień Mariusz, Wisła Patryk, Konior Kinga, Habla Klaudia, Michalska Ewa, Lorenc Tomasz, Kozioł Julia.

Nauczyciele przygotowujący dzieci do zawodów: Pani Beata Piecuch oraz Pan Krzysztof Dziedzic. Prowadzący zawody i kordynator Pan K. Dziedzic. W imieniu dzieci uczestniczących w zawodach serdecznie dziękuję Panu Dyrektorowi Januszowi Capucie za pomoc w organizacji zawodów i zadbanie o poczęstunek dla dzieci. Bardzo dziękuję władzom Gminy Lipowa, Panu wójtowi, że nas nie zawiódł i przybył do nas aby kibicować i wręczyć nagrody. Dziękuję także Panu Tadeuszowi Skowron v-ce przewodniczącemu PSZS w Żywcu za pomoc w organizacji zawodów i ufundowanie nagród. Dziękuję także Paniom z Pietrzykowic i z Radziechów za przygotowanie dzieci do zawodów na wysokim poziomie. Życzymy awansu do finału wojewódzkiego naszym najmłodszym sportowcom. Ze sportowym pozdrowieniem

mgr Krzysztof Dziedzic