Oddział „0” w Izbie Regionalnej – 14.04.2016r.

Tematem przewodnim w tym tygodniu w oddziale „0” jest „Moja miejscowość”, w związku z tym wybraliśmy się do Izby Regionalnej, którą założył Pan Władysław Bułka.

Dzieci były zachwycone przedmiotami, które się tam znajdowały: obrazami, maśniczkami, tarkami do prania, warzechami, ręcznie robionymi lalkami, kolebką, skrzypcami, trombitami, żelazkami, różnego rodzaju młynkami, konikami drewnianymi, ciupagami i wieloma pięknymi rzeczami. Z wielkim zaciekawieniem słuchały Pani Wandy, która opowiadała do czego dawniej służyły zgromadzone w Izbie eksponaty.

Chcemy zachęcić wszystkich uczniów do odwiedzenia tego wspaniałego miejsca.

Kierujemy serdeczne podziękowania Państwu Wandzie i Władysławowi Bułkom za możliwość zwiedzenia Izby Regionalnej.

Karolina Kurowska