OKO W OKO Z DINOZAURAMI – 19.10.2017r.

Potężny, mierzący blisko 20 metrów długości Megalodon, rybopodobny Mozazaur, charakterystycznie uzębiony Liopleurodon, czy też obdarzony długą szyją płetwojaszczur Plezjozaur – to tylko niektóre z okazów, które mogliśmy zobaczyć w oceanarium. Co więcej, mogliśmy je podziwiać w ich naturalnej wielkości!

19 października wraz z wychowawczyniami pojechaliśmy na wycieczkę do Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie. Najpierw wyruszyliśmy w podróż w kinie 5D by zobaczyć, co kryje się kilkaset metrów pod powierzchnią Ziemi. Kolejnym punktem wycieczki był Tunel Czasu. Przenieśliśmy się do czasów kiedy nie istniała jeszcze Ziemia. Począwszy od Wielkiego Wybuchu poznaliśmy kolejne etapy kształtowania się Ziemi, powstania pierwszych galaktyk i Układu Słonecznego oraz pierwszych form życia. Zajrzeliśmy w głębiny paleozoicznych mórz podziwiając ich mieszkańców.

W czasie spaceru ścieżką edukacyjną wraz z przewodnikiem zobaczyliśmy modele dinozaurów w ich naturalnych rozmiarach. Zatrzymaliśmy się również w Pawilonie Paleontologicznym, który zabezpiecza największe w Europie skamieniałości triasowych płazów i gadów, które można oglądać przez przeszkloną podłogę. Jest to jedyne muzeum na świecie, które stoi nad czynnym stanowiskiem paleontologicznym.

Po krótkim odpoczynku udaliśmy się do cyfrowego Parku Nauki i  Ewolucji Człowieka, w którym zostaliśmy wplątani w losy Świata.

Po dniu pełnym wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną do domu.

                                                                 IV a b z wychowawcami Anetą Kufel i Sylwią Torzewską