Pierwszy miesiąc za nami – klasa 1C

Minął już pierwszy miesiąc od kiedy przekroczyliśmy progi naszej szkoły. Pierwsze dni choć wydawały się trudne, okazały się bardzo ekscytujące. To czas nawiązywania relacji, budowania zaangażowania i integracji zespołu klasowego.

Mieliśmy czas na:

🍁wspólne rozmowy o emocjach i tolerancji,

🍁aktywną pracę poza ławkami,

🍁pierwsze poznane litery,

🍁naukę różnymi zmysłami,

🍁utrwalanie orientacji w przestrzeni,

🍁spotkanie z Lego Spike Education,

🍁naukę współpracy podczas zabaw,

🍁utrwalenie zasad przechodzenia przez jezdnię,

🍁kreatywne i twórcze prace plastyczne,

🍁wspólne spacery i rozmowy.

Świętowaliśmy Dzień Kropki i zapoznaliśmy się z językiem Braille’a 🟡. Hucznie przywitaliśmy pierwszy Dzień Jesieni 🍄. Przygotowaliśmy pyszny sok jabłkowy z okazji Dnia Jabłka 🍎. Uczestniczyliśmy w Pikniku Śląskich Parków Krajobrazowych 🌱 , a na koniec miesiąca nie zabrakło życzeń i drobnych upominków z okazji Dnia Chłopaka od naszych dziewczynek z klasy 🥳.

Niewątpliwie był to miesiąc pełen wyzwań i ciekawych projektów.

Barbara Borgosz-Michniuk