POKAZ WOPR z okazji Dnia Dziecka – 1.06.2021 r.

W dniu 1 czerwca 2021 r. naszą szkołę odwiedzili ratownicy z Beskidzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Żywcu. Woprowcy przybliżyli uczniom swoją codzienną pracę, zademonstrowali zasady udzielania pierwszej pomocy oraz utrwalili wiadomości na temat bezpieczeństwa. Dzieci miały okazję zobaczyć całe wyposażenie ratowników oraz sprzęt medyczny stosowany w trakcie udzielania pierwszej pomocy. Ponadto przypomniały sobie ważne numery telefonów, z których należy korzystać w razie niebezpieczeństwa.Mamy nadzieję, że dzięki przeprowadzonemu pokazowi nasi uczniowie będą pamiętali o tym, jak ważny w ratowaniu życia drugiego człowieka może być telefon wykonany do ratowników, a przede wszystkim, że same zachowają ostrożność podczas spędzania wolnego czasu nad wodą. Uczniowie otrzymali książeczki edukacyjne, boje ratownicze, oraz zaproszenie do odwiedzin bazy przy Jeziorze Żywieckim. Bardzo dziękujemy ratownikom Beskidzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Żywcu za przyjazd do naszej szkoły oraz za przeprowadzoną lekcje. Jesteśmy wdzięczni, że jako szkoła możemy współpracować z ratownikami Beskidzkiego WOPR.

Beata Piecuch