Spektakl „Pierwsza miłość – internetowe love”

13 marca 2023 uczniowie z klas: 5a, 5b, 6a i 8a wybrali się na spektakl pt. „Pierwsza miłość – internetowe love”.

Udział w przedstawieniu to jedna z kilku form działań profilaktycznych prowadzonych
w naszej szkole. 

Spektakl, przygotowany przez wrocławskieatr Teatr In-Art,  porusza niezwykle ważny i palący problem zagrożeń płynących z Internetu. Treść sztuki pokazuje skutki  zjawiska cyberprzemocy i jego wypływ  na  życie nastolatków.
Spektakl przestrzega i poucza, jak radzić sobie w  sytuacjach zawierania znajomości, korzystania z portali społecznościowych czy  przemocy w sieci.

Myślę, że przesłanie, a zwłaszcza bardzo wymowna scena końcowa, na długo zostanie w naszej pamięci.
Po spektaklu aktorzy spotkali się z młodą widownią, której opowiedzieli o swojej pracy i emocjach towarzyszących im w trakcie prób do spektaklu. Uczniowie mieli również okazję do zadania pytań aktorom.
mgr Sylwia Torzewska

PS. Zdjęcia ze spektaklu zostały udostępnione przez organizatorów.