Spektakl profilaktyczny „Wielka ucieczka”

W dniu 21 marca 2014 roku w szkole odbyło się przedstawienie dla klas 0-3 pt. „Wielka ucieczka”, zaprezentowane przez Teatr Edukacji i Profilaktyki „MASKA” z Krakowa. Tematem przedstawienia była niezwykła historia Kangurka uczącego się rozróżniać otaczające go dobro i zło oraz poznającego bezpieczne zachowania.    Spektakl w zabawny sposób wskazywał dzieciom odpowiednie wzorce zachowań. Pomógł zrozumieć, dlaczego należy uważać na nieznajomych, jak bezpiecznie poruszać się po drogach lub jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich. Podkreśla znaczenie zachowań asertywnych oraz ostrożności względem nieznajomych. Dzieci w aktywny sposób uczestniczyły w spektaklu, co pomoże im zapamiętać najważniejsze zasady i ułatwi korzystanie z tej wiedzy w przyszłości. Spektakl bardzo podobał się uczniom.