Sport Generacja 2017

Sport generacja to piękna idea realizowana od 2011 roku, która zachęca dzieci do sportowej zabawy oraz aktywności fizycznej. Dlatego i w tym roku nie mogło Nas zabraknąć na stadionie lekkoatletycznym „SPRINT” w Wapienicy 🙂

Na uczestników czekali wspaniali sportowcy oraz moc atrakcji. Swoją „przygodę  lekkoatletyczną” rozpoczęliśmy od biegu integracyjnego Waterrr RUN na dystansie 600 m. Na starcie biegu stanął również Paweł Januszewski, Mistrz Europy w biegu na 400 m przez płotki z 1998 roku, który był gościem specjalnym tegorocznej imprezy.

Ponadto uczestnicy zmagali się w następujących konkurencjach:

– sprint na dystansie 33 m,

– bieg na dystansie 33 m przez płotki,

– bieg na dystansie 200 m,

Każde dziecko otrzymało pamiątkową koszulkę oraz złoty medal. Na specjalne wyróżnienie zasługuje Filip Piecuch, który wygrał bieg na dystansie 200 m w swojej kategorii wiekowej.

Gratulacje dla Filipa oraz wszystkich uczestników 🙂

Anna Matuszczak