„ŚWIĘTO KOSZYKÓWKI” – 22.10.2015r.

Fundacja Marcina Gortata przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki po raz trzeci zorganizowała Szkolny Skills Challenge ,,Mierz Wysoko’’.

Po zgłoszeniu się do udziału w turnieju zostaliśmy wybrani spośród szkół z całej Polski. Jesteśmy jedna z pięćdziesięciu szkół, która mogła uczestniczyć w tak wielkim wydarzeniu.

Szkolny Skills Challenge „ Mierz wysoko” jest projektem mającym na celu pokazanie dzieciom, że dzięki codziennej gimnastyce, uczęszczaniu na szkolne zajęcia sportowe, każde z nich rozwija się sportowo, co w przyszłości może potęgować osiąganie sukcesów i to nie tylko sportowych.

Uczniowie klas 4-6 wzięli udział w treningu motywacyjnym, profesjonalnej rozgrzewce oraz pokonywali specjalnie przygotowany tor sprawnościowy na czas. Tor sprawnościowy pokonało pięćdziesięciu najbardziej usportowionych uczniów naszej szkoły, oraz trenerzy, którzy nie mogli odmówić uczestnictwa. Zwycięzcą został Krzysztof Kubień uczeń klasy 5 b, który pokonał tor w czasie 35,86 sek. I to jego czas będzie się liczył w klasyfikacji wszystkich zwycięzców ze szkół z całej Polski.

Była to niesamowita zabawa dla nas wszystkich.

Niezależnie od możliwości obiektu sportowego, na którym odbywają się zajęcia sportowe w szkole, można zostać mistrzem. Potrzebna jest tylko chęć dążenia do upragnionego celu, wytrwałość i ciężka praca. Fundacja MG13 przygotowała nagrodę główną dla zwycięzcy   – wyjazd do USA na mecz NBA oraz spotkanie z Marcinem Gortatem dla najlepszego zawodnika konkursu oraz jego nauczyciela wychowania fizycznego.