Team Lipowa Junior NBA League.

Nasza szkolna drużyna Team Lipowa bierze udział w Projekcie Jr. NBA. Junior NBA League obecna jest już w kilkudziesięciu krajach na całym świecie, teraz także w Polsce. Program ten skierowany jest do dziewczyn i chłopców, którzy chcą wziąć udział w rywalizacji sportowej. Chodzi tutaj oczywiście o koszykówkę, z którą Lipową jest już związana od ponad 20 lat. W turniejach, bo taka forma rozgrywek obowiązuje w tym projekcie, będzie reprezentować w zmaganiach 30 śląskich zespołów złożonych z zawodniczek i zawodników w wieku od 11 do 13 lat. Cały sezon to 120 meczów w kilkunastu śląskich miastach, na koniec uczestników czekają- tak jak w NBA- playoffy i wielki finał. Szykuje się wspaniała rywalizacja. Nasz zespół wylosował w drafcie drużynę Charlotte Hornets i występować będziemy w dewizji  Southeast, bo właśnie 18 września odbył się w Katowicach Draft  Ligi Jr. NBA Projekt Basket. Drużyny uczestniczące w lidze wylosowały jakie drużyny NBA będą w tych rozgrywkach reprezentować. Po losowaniu zgromadzeni zawodnicy i przedstawiciele drużyn mieli okazje odbyć pokazowy trening prowadzony przez gości z NBA oraz trenerów z katowickich klubów, a trenerzy specjalne warsztaty trenerskie.

Wyniki losowania w naszej dewizji przedstawiam poniżej, już 30 października odbędzie się pierwszy turniej z udziałem szkolnej drużyny z Lipowej. Czechowice – Dziedzice  będą gospodarzem pierwszych meczów w ramach Jr. NBA League.

    Basket Hills Bielsko-Biała – Miami Heat

    T.R.S. Siła Ustroń – Washington Wizards

    STELA Cieszyn – Orlando Magic

    MKS Czechowice-Dziedzice – Atlanta Hawks

    Team Lipowa Lipowa – Charlotte Hornets

Dominik Caputa trener Team Lipowa