Trening naszych pływaków 2.03.2015 r.

Poniżej przedstawiamy filmik z nauki pływania w ramach lekcji wychowania fizycznego.

Jak wszystkim wiadomo uczniowie naszej szkoły od klasy pierwszej aż po klasę szóstą trenują pływanie. Ci najmłodsi uczą się w Aqua Parku w Leśnej, natomiast Ci którzy na tyle udoskonalili swoje umiejętności pływackie, aby pływać w głębokiej wodzie trenują w COS w Szczyrku.

Oczywistym i najważniejszym faktem osiągania dobrych wyników w pływaniu lub dotarcia do postawionego sobie celu jest systematyczność i regularność.

Nasi uczniowie systematycznie uczestniczą w zajęciach, chętnie podejmują wszelkie działania by osiągnąć jak najlepsze wyniki, czego dowodem jest zajmowanie przez naszych pływaków najwyższych miejsc na szczeblu powiatowym. Wielu uczniów zdało egzamin na kartę pływacką co nie jest rzeczą łatwą.

Jest kilka rzeczy na świecie, o których wie tylko prawdziwy pływak:

– tylko pływak wie jak to jest wchodzić do lodowatej wody o 5.30 każdego dnia

– tylko pływak wie że 0.01 sekundy może być wszystkim

– tylko pływak wie jakie to uczucie kiedy zrobisz coś co kiedyś uważałeś za niemożliwe

– tylko pływak wie ile pracy i poświęcenia trzeba włożyć żeby pokonać czas

– tylko pływak wie jak osiągnąć cel, jak osiągnąć coś niemożliwego.

Ducha walki, wytrwałości i pasji do tego pięknego sportu życzymy wszystkim naszym uczniom.

Trenerzy z SP Lipowa