Warsztaty Bożonarodzeniowe w Zarzeczu

Tradycyjnie w okresie przedświątecznym Starostwo Powiatowe Wydział  Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Żywcu organizuje Świąteczne warsztaty Bożonarodzeniowe dla  wszystkich gmin powiatu żywieckiego. W tym roku w warsztatach wzięły udział klasy 5a i 5b.
Na zajęciach uczniowie wykonywali tradycyjne ozdoby choinkowe: światy z opłatka, bibułkowe bombki i szyszki choinkowe. Warsztaty zostały poprzedzone tematycznym wykładem  na temat obrzędów,  tradycji adwentowych i bożonarodzeniowych. 

Przy okazji wyjazdu wybraliśmy się do Żywca,  gdzie zwiedziliśmy dziedziniec zamkowy, wieżę konkatedry oraz odwiedziliśmy Minii Zoo w parku.

Szczególne podziękowania kierujemy na ręce Wójta Gminy Lipowa Pana Jana Góry oraz Pana Szymona Wróbla za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu na warsztaty.

Wychowawczynie klas:

mgr Sylwia Torzewska,

mgr Barbara Piecuch.