Wędrówki szlakami Beskidu Śląskiego klasy 6c.

13 września klasa 6c wybrała się  na wędrówkę szlakami Beskidu Śląskiego.

Naszym pierwszym celem było zdobycie szczytu Szyndzielni. Pierwszy etap zdecydowaliśmy się przebyć kolejką gondolową, która pozwala szybko dostać się niemal na sam szczyt Szyndzielni. W kilka minut dotarliśmy na wysokość tysiąca metrów nad poziomem morza. Obok stacji górnej znajduje się wieża widokowa, z której podziwialiśmy przepiękną okolicę. Od górnej stacji kolejki na sam szczyt nie jest daleko, gdyż Szyndzielnia ma jedynie 1026 m n.p.m. Znajduje się na niej duże schronisko, w którym postanowiliśmy odpocząć. Następnie łatwym szlakiem w kolorze żółtym udaliśmy się w kierunku kolejnej góry – Klimczoka (1117 m n.p.m.). Po dotarciu na miejsce odpoczęliśmy aby następnie udać się do Szczyrku.

Wędrowało się bardzo przyjemnie. Pogoda była piękna!

Do zobaczenia na turystycznym szlaku 🙂

                                                                                                Aneta Kufel