Wizyta w Izbie Regionalnej klas 5a,c – 10.06.2016r.

W związku z  cyklem zajęć „Dziedzictwo kulturowe naszego regionu – nowy wymiar edukacji regionalnej”  klasa 5a i c 10 czerwca udały się z wizytą do Izby Regionalnej prowadzonej przez państwa  Wandę i Władysława Bułka.

Uczniowie  oglądali przedmioty codziennego użytku – sprzęt służący do gotowania, wyrabiania ciasta, prania, wytwarzania powrozów, czesania wełny – żelazka z duszą, moździerze, młynki do kawy i pieprzu, maśniczki, szatkownice, tarki do prania, a także części  strojów ludzi żyjących  w dawnych czasach na wsi. Znajduje się tu również kolekcja instrumentów muzycznych w tym góralskie skrzypce i trombity, oraz 100- letni akordeon, także guzikówka.  Pani Wanda opowiedziała uczniom o życiu wielodzietnej wiejskiej rodziny kilkadziesiąt lat temu. Uczniowie zdobyli wiele informacji o tym, jak wyglądało życie ludzi na wsi w przeszłości. Poznali kulturę i sztukę ludową.

Serdecznie dziękujemy państwu Wandzie i Władysławowi Bułka za  możliwość obejrzenia wspaniałego zbioru oraz za poświęcony nam czas.

Anna Jakubiec, Aneta Kufel