WROCŁAW – ADRSPACH – ZŁOTY STOK

W dniach 2-3 czerwca uczniowie klas piątych pojechali na dwudniową wycieczkę.

Pierwszego dnia byli w Afrykarium i w zoo. Po południu wraz z przewodnikiem zwiedzali Wrocław podążając śladami wrocławskich krasnali i pięknych zabytków. Wieczorem udali się do Panoramy Racławickiej.

Następny dzień rozpoczął się od spaceru po Skalnym Mieście w Adrspach w Czechach. W towarzystwie wspaniałego przewodnika, uczniowie zobaczyli wiele ciekawych form skalnych m. in dzban, delfin, słonie czy fotel dziadka.  Kolejną atrakcją okazał się Wielki Wodospad, który na wykrzyczane trzy razy hasło ,,Karkonoszu daj nam wody’’, z cienkiej stróżki  zamienia się w rwącą kaskadę.

Ostatnim etapem wycieczki był Złoty Stok, gdzie zwiedzili kopalnię złota, wzięli udział w podziemnym spływie łodzią, który odbywa się w zalanej wodą części Sztolni Gertruda i wiedzie przez odcinek 500 m. Dodatkową atrakcję stanowiła przejażdżka podziemnym pociągiem i płukanie złota z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu.

To była wspaniała i pełna atrakcji wycieczka.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszej wycieczki.

Anna Jakubiec, Aneta Kufel