Wycieczka do Krakowa klas II i III – 16.05.2015r.

16 maja 2015 r.  uczniowie klas II a, II b oraz III wzięli udział w ciekawej, pełnej atrakcji wycieczce do Krakowa.

Uczestniczyli w warsztatach malarskich w Muzeum Narodowym w Krakowie, gdzie mieli możliwość podziwiać dzieła najwybitniejszych mistrzów pędzla między innymi Jana Matejki. Rozwiązywali zagadki, poznawali ciekawostki, wykazywali się spostrzegawczością i bystrością.

Po wyjściu z Sukiennic badawczo przyglądali się Kościołowi Mariackiemu i wszystkim zabytkom znajdującym się na Rynku i jego okolicy. Kolejnym punktem programu było przejście z Rynku do Teatru ,,Groteska”. Uczniowie z podziwem obserwowali toczącą się na scenie akcję przedstawienia ,,Calineczka”.

Wspaniałe kreacje aktorskie, przepiękne stroje, bajkowa scenografia, rytmiczne piosenki, wyjątkowy nastrój – sprawiły, że wyjazd ten pozostanie zapewne na długo w pamięci i sercach dzieci.

Ewa Walaszek – Szymańska