Wycieczka do Śląskiego Planetarium im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie.

19 października 2016 roku piątoklasiści wybrali się na klasową wycieczkę do Chorzowa.

Poranek spędziliśmy w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym. Następnie udaliśmy się do Planetarium Śląskiego. Tam obejrzeliśmy dwugodzinną prezentację pt. „A jednak się kręci…” Podczas tej niezwykłej lekcji poszerzyliśmy nasza wiedzę o gwiazdach, gwiazdozbiorach, Układzie Słonecznym, teorii heliocentrycznej Mikołaja Kopernika oraz o ruch obrotowym i obiegowym Ziemi.

Udział w wycieczce sprawił nam wiele radości, a najciekawsze chwile i miejsca utrwaliliśmy na zdjęciach.

                                                                                                                      Małgorzata Stańco

                                                                                                                      Iwona Gandor