Wycieczka do Wieliczki klas 5a i 5b – 26.10.2021r.

Uczniowie klas 5a i 5b wybrali się na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce. Kopalnia uchodzi za jedną z największych atrakcji turystycznych w Polsce.

W czasie 3 godzinnego zwiedzania uczniowie przeszli krętymi chodnikami trasą turystyczną liczącą 3 km, pokonali 800 schodów na 3 poziomach kopalni z 9 istniejących, by znaleźć się na głębokości 135 m pod ziemią. Obejrzeli 20 pięknych komór i kaplic wykutych w skale, niesamowite podziemne jezioro i unikalne solne rzeźby o charakterze religijnym i postaci zasłużonych Polaków. Po zwiedzaniu dzieci mogły zjeść obiad w sali balowej.

Zwiedzanie kopalni zakończyło się zakupem pamiątek. Pobyt w kopalni okazał się niezwykłą przygodą, a także interesującą lekcją historii.

Beata Piecuch, Małgorzata Stańco