WYCIECZKA KLAS DRUGICH DO BOCHNI I KRAKOWA.

20 września dzieci z klas 2a i 2b wraz z opiekunami pojechały na wycieczkę do Bochni i Krakowa w ramach projektu MEN „Poznaj Polskę” dofinansowanej z programu Ministra Edukacji i Nauki. Najpierw wspólnie z przewodnikami zjechaliśmy szybem górnicznym na głębokość 212 m pod ziemią, by zwiedzić Kopalnię Soli w Bochni poruszając się Trasą Turystyczną z podziemną ekspozycją multimedialną.  Poznaliśmy pracę górników od średniowiecza do współczesności, przemieszczaliśmy się pod ziemią kolejką górniczą oraz  spotkaliśmy  Skarbnika, który wręczył każdemu z nas woreczek soli. Następnie pojechaliśmy do centrum miasta Krakowa, by zwiedzić wystawę w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Na koniec pospacerowaliśmy wspólnie Bulwarami Wiślanymi, by odwiedzić Smoka Wawelskiego i zobaczyć Wawel.

                                                                                                                        Wychowawczynie klasy 2a i 2b