Wycieczka klas Ic i III do Parku Leśnego – 17.06.2015r.

17 czerwca klasy I c i III udały się na wycieczkę do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu.

Dzieci podziwiały, głaskały a nawet karmiły dziką zwierzynę: żubry, jelenie, sarny, daniele i muflony. Pokaz lotów ptaków drapieżnych zachwycił każdego. Orły, myszołowy, sokoły, jastrzębie i sowy latające tuż nad głowami naprawdę robią wrażenie. Na koniec wizyty zabawa na pełnym atrakcji placu zabaw. Wrażeń było wiele. Dla ochłody po wizycie w Parku …pyszne lody w kawiarni w Wiśle. A na koniec wycieczki wizyta w zabytkowej Chacie Jana Kawuloka w Istebnej. Coś niesamowitego. Chata z dwiema izbami z sienią na środku, archaiczne sprzęty codziennego użytku, dymny piec, z którego dym wydostawał się wprost do pomieszczenia. Niesamowity klimat, wyjątkowe melodie pasterskich instrumentów oraz niezwykle interesująca opowieść przewodnika przeniosła wszystkich w dawno minione czasy. Wycieczka była bardzo udana, pogoda dopisała.

Gabriela Mrowiec