Wycieczka klasy 3b – 2.06.2016r.

2 czerwca klasa 3b wraz z rodzicami wyjechała na klasową wycieczkę.

Najpierw odwiedziliśmy sanktuarium w Łagiewnikach . Następnie udaliśmy się na zwiedzanie zabytku Kopalni Soli „Wieliczka”. Przewodnik ciekawie opowiedział o historii i tajemnicach kopalni. Podziwialiśmy wykute w soli piękne komory, niesamowite podziemne jeziora i solne rzeźby. Pokonaliśmy blisko 3 km krętych korytarzy i 800 schodów, aby znaleźć się na głębokości 135 m pod ziemią.

Nad brzegiem solankowego jeziora zadumaliśmy się słuchając kompozycji F.Chopina towarzyszącej świetlnemu spektaklowi. W jednej z sal obejrzeliśmy film w 3D, a potem manipulowaliśmy przy interaktywnych stanowiskach. Na koniec czekała na nas winda, którą niechętnie wyjechaliśmy na powierzchnię. Pełni różnorodnych wrażeń, zmęczeni, ale zadowoleni wracaliśmy do Lipowej.

Beata Mazur-Fijak