Wycieczka klasy 4a oraz 4b – do Parku Rozrywki w Zatorze – 9.10.2020 r.

W dniu dzisiejszym odwiedziliśmy największy Park Ruchomych Dinozaurów w Europie. Park znajduje się w gęsto zalesionym terenie, przez który wiedzie ścieżka edukacyjna prezentująca dawne życie dinozaurów.

W lesie można było dostrzec 100 różnych dinozaurów, większość z nich to eksponaty ożywione takie jak: roślinożerne Zauropody, przerażającego T-Rexa czy też największego na świecie ruchomego dinozaura – Argentynozaura, mającego ponad 35 metrów długości.

Odwiedziliśmy także  Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, prezentującą kolekcję skamieniałych zwierząt.

Kolejnym etapem naszej wędrówki  była ścieżka edukacyjna w Parku Owadów, a na niej 16 gigantycznych eksponatów,  min.: konik polny, biedronka, mrówka, jelonek rogacz, larwa motyla, modliszka, skorpion, stonka, żuk rohatyniec, mucha, skorek, ruchomy karaluch.

Na koniec udaliśmy się do Parku Mitologii, który ulokowany jest na wodzie, mogliśmy z bliska poznać greckich bogów, herosów, bohaterów i mityczne stworzenia.

Całą wycieczkę dopełniła piękna pogoda oraz cudowny klimat tego miejsca. Odpoczęliśmy, naładowaliśmy baterie a przy tym wiele się nauczyliśmy. Zadowoleni wróciliśmy do domu.

Uczniowie klasy 4a i 4b wraz z wychowawcami.