Wycieczka klasy IIb do Parku Miniatur w Inwałdzie.

Rok szkolny 2014/2015 klasa II b wraz z rodzicami zakończyła wycieczką do Parku Miniatur Świat Marzeń w Inwałdzie.

Atrakcjom nie było końca. Rozpoczęliśmy „wędrówką” po świecie – byliśmy m.in. w Rzymie, Paryżu, Pizie, Londynie, Chinach, Stanach Zjednoczonych. W miniaturowe budowle wkomponowano urzekającą architekturę ogrodową. Następnie wstąpiliśmy do kina 5D zwanego symulatorem rzeczywistości. Tutaj przenieśliśmy się w głąb ziemi, aby zobaczyć i poczuć je wszystkimi zmysłami. Było „wybuchowo”. Żądni dalszych wrażeń wstąpiliśmy do Muzeum Tutenchamona, popłynęliśmy „Dziką Rzeką”, niektórzy odważyli się pokonać „Zielony labirynt”. Następnie zawędrowaliśmy do średniowiecznej krainy. Tutaj najpierw „obudziliśmy” sympatycznego smoka. Potem zwiedzaliśmy zbrojownię i salę tortur oraz nauczyliśmy się „kuć” żelazo, lepić z gliny, ukręcać powrozy i tkać krajki. Pełni niesamowitych wrażeń i „obkupieni” w pamiątki niechętnie wróciliśmy do Lipowej.

Beata Mazur-Fijak