Wyjazd klas czwartych do Muzeum Miejskiego w Żywcu – 11.06.2015r.

11 czerwca klasy IV a, b i c pojechały do Muzeum Miejskiego w Żywcu na warsztaty ,,Zabawki naszych przodków.

Tradycje zabawkarstwa ludowego na Żywiecczyźnie.’’ Podczas pierwszej części spotkania uczniowie wysłuchali bardzo ciekawej prelekcji na temat historii zabawkarstwa ludowego na Żywiecczyźnie, obejrzeli wystawę drewnianych zabawek, a następnie malowali drewniane ptaszki, co sprawiło im wiele radości.

Po krótkiej przerwie odbyły się kolejne warsztaty. Tym razem zajęcia miały na celu wprowadzenie w tajniki zawodu garncarza, poznanie jego narzędzi oraz materiałów którymi się posługiwał. Kolejnym etapem tego spotkania była praca własna uczniów. Wykonali oni różne przedmioty z gliny. Niewątpliwie dobrze się przy tym bawili.

                                                                                  Wychowawcy klas czwartych:

Anna Jakubiec, Anna Jakubiec i Aneta Kufel