Zabawa „Ćwierćland” – 29.V.2009 r.

W związku z Dniem Dziecka 29 maja wychowawca klasy IIIb mgr Beata Fijak zorganizowała zabawę „Ćwierćland”. Dzieci zostały podzielone na 4 grupy – państwa w kolorach: zielonym, czerwonym, niebieskim i żółtym. Każdy zespół przyniósł do szkoły rekwizyty w kolorze swojego kraju.

W dniu zabawy nauczycielka wydzieliła w klasie kąciki dla poszczególnych państw, które zostały rozdzielone granicami. Grupy po ulokowaniu się słuchały opowiadania pt: „Bajka o Ćwierćlandzie” i opracowywały kolejne zadania:
a) przygotowanie krajów – ozdabianie „własnym” kolorem,
b) układanie hasła – okrzyku i „szycie” stroju – parada przed innymi zespołami,
c) rysowanie godła i układanie hymnu państwa – prezentacja,
d) wymyślanie zabawy w swoim kolorze,
e) układanie dania – prezentacja menu.
W pewnym momencie opowiadania nauczyciele dzieci spotkały się w miejscu krzyżowania się „granic” państw, które zostały usunięte. Uczniowie z kawałkiem swojego koloru witali się wzajemnie do momentu, aż powstało kolorowe państwo. Wówczas nauczyciel złożyła im życzenia i przy wtórze muzyki nastąpiła zabawa zakończona poczęstunkiem przy wspólnym stole.