Zator – 08.06.2017r.

8 czerwca przedszkolaki z grupy „B” oraz klasa pierwsza wraz z rodzicami wyjechały na wycieczkę do Zatoru gdzie czekało na nas wiele niespodzianek.

Na początku wyprawy zwiedziliśmy dom do góry nogami oraz Park Owadów, gdzie można było zobaczyć między innymi: konika polnego, biedronkę, mrówkę, larwę motyla, modliszkę, skorpiona, stonkę, żuka rohatyniec, muchę oraz skorka. Kolejnym celem naszej wędrówki był Park Bajek, gdzie można było spotkać wiele pięknych postaci baśniowych. Następnie udaliśmy się do Parku Mitologii a tam ku zaskoczeniu dzieci czekał na nas rejs po malowniczym stawie gdzie można było oglądać latającego Dedala i Ikara, gromowładnego Zeusa z prawdziwym piorunem, Achillesa walczącego z Hektorem, Heraklesa pokonującego hydrę czy Perseusza ratującego Andromedę przed morskim potworem. Kolejnym bardzo ciekawym punktem naszej wycieczki był Park Ruchomych Dinozaurów . Znajduje się on na gęsto zalesionym terenie, przez który wiedzie ścieżka edukacyjna prezentująca dawne życie dinozaurów. Pośród drzew spostrzec można ożywione modele dinozaurów. Po zwiedzeniu Parku Dinozaurów nadszedł czas na najbardziej wyczekiwaną atrakcję czyli Lunapark.

Piękna pogoda, wspaniałe nastroje oraz świetna zabawa towarzyszyły nam przez cały dzień.

Karolina Kurowska