Żywa lekcja historii – 17.10.2014 r.

W piątek 17 października 2014 r. odbyła się w naszej szkole ,, żywa lekcja historii „, poświęcona 70 rocznicy lądowania aliantów w Normandii. W prelekcji wzięli udział uczniowie klas IV, V i VI. Zajęcia podzielone były na dwie części.

W pierwszej części przedstawiona została historia II Korpusu dowodzonego przez generała Władysława Andersa oraz zarys szlaku bojowego pod dowództwem generała Stanisława Maczka. Uczniowie obejrzeli również film, który był rekonstrukcją lądowania aliantów w Normandii w 1944 r. W drugiej części uczniowie mieli okazję obejrzeć samochody wojskowe, broń i mundury z okresu II wojny światowej.
Dzięki zorganizowanej prelekcji uczniowie zainteresowali się historią, wzbogacili swoją wiedzę, a forma zajęć pozwoliła na to, by każdy uczestnik poprzez aktywny udział w lekcji mógł zdobyć i utrwalić wiedzę na temat II wojny światowej.
Całe przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Fundację Ochrony Zabytków Techniki Militarnej w Bielsku Białej.

 

mgr Sylwia Torzewska