Scenariusze zajęć lekcji otwartych – Aktywna Tablica
Autor/autorka
Klaudia Theuer
1. Etap edukacyjny i klasa
szkoła podstawowa – klasa VI
2. Przedmiot
język obcy nowożytny – angielski
3. Temat zajęć:
Stopniowanie przymiotników – lekcja wprowadzająca.
4. Czas trwania zajęć
45 minut
5. Uzasadnienie wyboru tematu
Temat lekcji składa się z dwóch części. Pierwsza z nich pozwala na uświadomienie uczniom nad czym
będziemy pracować na zajęciach lekcyjnych, natomiast druga część ma za zadanie jasno
zasygnalizować, że materiał będzie dopiero wprowadzany co spowoduje element zmniejszający stres
wśród uczniów.
6. Cel ogólny zajęć
Przyswoję wiedzę oraz umiejętność stopniowania przymiotników.
7. Cele szczegółowe zajęć:
1. Rozróżnianie oraz stopniowanie przymiotników w języku angielskim.
2. Umiejętność słuchania ze zrozumieniem.
3. Umiejętność pracy w grupach.
9. Metody i formy pracy
Praca indywidualna, praca w grupach.
10. Środki dydaktyczne
Komputer z tablicą interaktywną;
Sprzęt grający (głośniki);
Tablety;
Liveworksheets, wordwall, tablica interaktywna
11. Wymagania w zakresie technologii
Nauczyciel dysponuje laptopem z dostępem do internetu. Posiada on/ona również dostęp do sprzętu
grającego. Uczniowie korzystają z tabletów w grupach.
12. Przebieg zajęć
1. Powitanie uczniów oraz sprawdzenie obecności
2. Wyjaśnienie tematu oraz przebiegu lekcji
3. Omówienie celu lekcji
4. Wyjaśnienie tematu lekcji – przedstawienie teorii
5.Ćwiczenia na tablicy interaktywnej oraz kartach pracy
6. Sprawdzenie wiedzy uczniów
Linki do zajęć:
(2) Stopniowanie przymiotników | ROCK YOUR ENGLISH #128 – YouTube
Comparative and superlatives – Materiały dydaktyczne (wordwall.net)
Comparatives and superlatives worksheets and online exercises (liveworksheets.com)